close

آخرین اخبار از تحریم های آمریکا علیه ایران


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلای ارزان فقط با 50 تومن


اجاره ویلا

گونه های S60 و V60 ولوو با پیشرانه‌ی ۳۶۷ اسب بخاری

گونه های S60 و V60 ولوو با پیشرانه‌ی ۳۶۷ اسب بخاری
فیس‌بوک تلگرام ذخیره
V60 و S60 ولوو از سال ۲۰۱۱ در بازار حضور دارا هستند و در سال ۲۰۱۴ نسخه‌های قوی‌تر آن ها با اسم پل‌استار Polestar نیز به بازار آمد . حال ولوو با بروز‌رسانی پیشرانه‌های خودرو‌های اسپرت خویش , سعی بر ارتقا فروش آنها دارااست . با زومیت ملازم باشید .

تبلیغاتآیفون 7 با ضمانت نامه اصلیآزمون لا المللی ماکروسافت آمادگی ورود به بازار کار
ولوو اواخر هفته‌ی قبلی از عرضه‌ی پیشرانه‌ی جدیدی برای مدل‌های پل‌استار خویش خبر بخشید . این پیشرانه از نوع ۲ لیتری ۴ سیلندر خطی مجهز به توربوشارژر و سوپرشارژر است . با آمدن پیشرانه‌ی نو در تابستان سال جاری , ایجاد این مدل‌ها هم دو برابر خواهد شد و به رقم ۱۵۰۰ دستگاه خواهد رسید .

volvos60 - 1


تا قبل از این , مدل‌های پل‌استار ولوو از پیشرانه‌ی قدیمی‌تر شش سیلندر خطی به حجم ۳ لیتر استفاده می‌کردند که در بقیه مدل‌های ولوو نیز استعمال می‌شد ; ولی در نمونه‌های پل‌استار این پیشرانه تقویت شده بود و قدرتی معادل ۳۴۵ اسب بخار را ساخت می کرد . با این‌که پیشرانه‌های ۶ سیلندر خطی جذابیت‌ها و نکات مثبت خودشان را دارند و منسوخ شدن آن ها امری تاسف آور و ناامید کننده برای علاقه مندان ماشین است , با این حال پیشرانه‌ی جدید تویین شارژر شده‌ی ولوو را نیز نباید حداقل گرفت و بدون شک در‌این وضعیت , به کارگیری از این پیشرانه میتواند یک گام رو به جلو و مثبت برای این نوع عنوان شود . پیشرانه‌ی جدید پاره ای اقتدار بیشتری نسبت به پیشین ساخت می کند ولی بضاعت ایجاد گشتاور کمتری داراست ; پیشرانه‌ی گذشته قدرت و گشتاور خروجی به ترتیب ۳۴۵ اسب بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتون متر را ایجاد می کرد در حالی که‌این آمار در پیشرانه‌ی جدید ۳۶۷ اسب بخار و ۴۷۰ نیوتون متر است . وزن پیشرانه‌ی نو ولوو نیز به میزان تقریبی ۲۰ کیلوگرم سبک تر از نمونه‌ی کهن است . برای دستیابی به این واحد سنجش ار قدرت از یک پیشرانه‌ی ۲ لیتری , متخصصان ولوو اصلاحات بسیاری روی آن انجام داده‌اند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان اعمال تغییرات در نرم‌افزار ECU , به کارگیری از توربوشارژرهای بزرگتر , جور شاتون‌ها و میل سوپاپ‌های جدید , نصب مجرای هوای بزرگتر و منفعت از پمپ سوخت قوی‌تر را نام برد . مجموعه‌ی این اصلاحات منجر شده‌است تا عجله صفر تا صد کیلومتر ماشین به رقم زیاد خوب ۴ . ۷ ثانیه برسد . برای بالانس شاسی و هندلینگ خودرو , ملازم با نصب موتور جدید , تولید کننده اصلاحاتی را در محور جلو انجام داده است که مجموعه‌ی این اقدامات سبب کاهش ۲۴ کیلوگرمی وزن در‌این نصیب شده است .

volvos60 - 2

در بخش فنی , در جور قبل شاهد نصب پیشرانه به صورت عرضی بودیم که به دلیل تاثیر منفی روی هندلینگ و پایداری اتومبیل , ایده‌ی چندان جالبی به حساب نمی‌آید ; هر چند پیشرانه‌ی تازه هم کماکان به صورت عرضی نصب شده است البته با تمهیداتی که توسط ولوو اندیشیده شده‌است , بیش تر وزن پیشرانه در راس اتومبیل متمرکز شده‌است . باکس دنده‌ی ۶ سرعته‌ی کهن هم با نمونه‌ی نو ۸ سرعته‌ی قلم بده بستان شده است که نیروی موتور را به هر چهار چرخ خودرو می‌رساند .

volvos60 - 3

یک مشخصه‌ی دیدنی هم به مدل‌های نو ولوو افزوده شده است و آن حالت رانندگی اسپرت پلاس است ; در‌این‌صورت برخورد اتومبیل به پدال گاز از طریق باز نگه داشتن سوپاپ دود سریعتر شده و دنده‌ها هم در بدور فراتر و با سرعت بیشتری بده بستان میشوند . اما برای فعال‌سازی این وضعیت اصلی پیش بینی نشده اما ولوو از روشی جالب‌تر منفعت نموده است ; ابتدا اهرم دنده را باید در وضعیت اسپرت قرار دهید , بعد از آن آن را در سوی جلو یعنی سمت + فشار داده و نگه دارید , هم‌زمان دو بار شیفتر دنده‌ی معکوس - را از روی فرمان بزنید , با این کار نماد S در نشان دهنده‌ها به S+ تغییر میابد . این پروسه را در تصویر تحت می‌توانید ببینید .

volvos60 - 4

مدل‌های S60 و V60 پل‌استار هواداران بخش اعظمی دارا‌هستند و با هندلینگ بهبود یافته‌شان صد رد صد موفق‌تر از پیشین نیز ظاهر خواهند شد . در کل می بایست ولوو را بابت ساخت چنین خودروهای فوق العاده ای تحسین کرد .
خرید و فروش خودرو شیپور:: برچسب ها : خرید خودرو , فروش خودرو , خرید و فروش خودرو , تلویزیون سری M سامسونگ
ن : Ford Fischer
ت : يکشنبه 20 فروردين 1396
تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.