close

آخرین اخبار از تحریم های آمریکا علیه ایران


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلای ارزان فقط با 50 تومن


اجاره ویلا

پتنت تازه مزدا ; پیشرانه دوار توربو شارژ شده


پتنت تازه مزدا ; پیشرانه دوار توربو شارژ شده
فیس‌بوک تلگرام ذخیره
مزدا طرح جدیدی برای هوای محل ورود و خروجی پیشرانه دوار ( وانکل ) خود سفارش داده است که برای توربوشارژر مضاعف مطلوب است . اگرچه بازار پیشرانه‌های دوار خیلی داغ نمی‌باشد ولی ممکن است که با این پتنت نو , کمی رونق یابد . در‌پی با زومیت هم پا باشید تا از طرح نو مزدا آگاه گردید .

آیفون 7 با ضمانت طومار اصلی امتحان دربین المللی ماکروسافت آمادگی ورود به بازار کار
آخرین باری که مزدا مبادرت به فروش توربوشارژر برای پیشرانه‌های دوار کرد به سال ۱۹۹۵ گشوده می‌گردد که مرتبط با نسل سوم RX - 7 , خودرویی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید , است ( RX - 8 که همواره حافظه پیشرانه‌های دوار را تا سال ۲۰۱۲ زنده نگه می‌داشت , ولی هیچ وقت توربو شارژ نشده بود ) . خودروسازان علاقه مندان خود را با طرح‌های مفهومی نو و شایعات در زمینه ی رجوع ( Wankel ) به پیشرانه‌های دوار اذیت میکنند , اما اکثر اوقات تایم ها به جهت مصرف سوخت بالا و آلایندگی مضاعف از ورود پیروزمندانه موتورهای احتراقی دوار به بازار توقف به کار می‌آید .

مزدا

ولی اخیراً مزدا به خودروسازان نشان بخشید که با تغییرات در پباده سازی میتواند گزینه پیشرانه‌ی دوار توربو شارژ شده را به خودرو اضافه کند , بنابراین امیدها یه خرده قوت گرفته است .

پتنتی که در آگوست سال ۲۰۱۵ به ثبت رسیده و چندین هفته گذشته در معرض عموم قرار گرفته است , نشان میدهد که تعویض طرح ( layout ) هوای محل ورود و گاز خروجی می‌تواند برای نصب توربو شارژر زیاد کارآمد باشد . پباده سازی تازه , راهگاه خروجی هوا ( یا این که گازهای حاصل از احتراق ) را در بالای پیشرانه‌ی احتراقی قرار داده است و راهگاه محل ورود هوا را هم به صورت بی واسطه و از پایین محیط موتور پیش گویی کرده است .

پیشرانه دوار - مزدا

جهت محل ورود و خروجی هوا ۱۸۰ مرتبه نسبت به طرح قدیم تغییر و تحول چینش داشته است . این فیض مبتنی بر آزمایش‌های طولانی مزدا بر روی موتورهای دوار حاصل شده‌است . همان‌طور که در پتنت اشاره شده است , خروجی هوا به یک صاف کن ( straighter ) وصل می گردد و بعد از آن از طریق یک مسیر کوتاه به توربو شارژر متصل میگردد . این فعالیت موجب جواب پر سرعت توربو شارژر و تبدیل مالامال راندمان هوای گرم خروجی به انرژی توربو میشود . ولی اشغال فضای کمتر موتور احتراق داخلی و قدرتمندتر شدن سیستم ونکل از دیگر مزایای این طرح است .


پیشرانه دوار - مزدا

مطرح شدن این پتنت به معنای بازگشت مجدد پیشرانه‌های دوار نمیباشد . سختی ها اکثری برای رونق این پیشرانه‌ی احتراقی مثلثی صورت هست , چالش‌هایی که سال‎ها مزدا را سر در گم نموده است . این در درحال حاضر است که سازندگان موتورهای احتراقی پیستونی با وجود طرح hot–inside–vee توربو شارژرها موفقیت‌های بزرگی بدست آورده‌اند ; این طرح توربو شارژر را به راهگاه خروجی هوا پیشرانه‌های معمول پیستونی نزدیک میکند . این موسسه به کوچک سازی دوری ناپذیر پیشرانه پیستونی امداد شایانی میکند و با پاسخ‌های سریع‌تر پدال گاز , گشتاور شگفت انگیز به وجود خواهد آمد و بهبود مصرف سوخت سوای کاهش اقتدار پیشرانه در امر کار قرار خواهد گرفت .


فروش خودرو اقساطی سایپا:: برچسب ها : خرید خودرو , فروش خودرو , خرید و فروش خودرو , تلویزیون سری M سامسونگ
ن : Ford Fischer
ت : دوشنبه 21 فروردين 1396
تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.